Sisukord
Arvamus
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (7) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (7) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (1) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (3) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (1) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit! Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (3) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raik-Hiio Mikelsaar: miks lõhute koole?

2 min lugemist
Raik-Hiio Mikelsaar. FOTO: Ove Maidla

Juba hulk aastaid rüüstab meie üldharidussüsteemi tervikgümnaasiumide vägivaldne lammutamine. Elanikkonna vähenemise tõttu maakohtades on mitmel pool gümnaasium eraldatud põhikoolist ja moodustatud ühendgümnaasium. Paljud haridusjuhid on sellisest rekonstrueerimisest vaimustusse sattunud ja arvavad, et põhikooli eraldamine gümnaasiumist sobib ka linnakoolidele. Üha enam levib varasovetlik nivelleerimisideoloogia, mille järgi võrdset ja head haridust tagavad vaid üheülbaline üheksaklassiline «tugev» põhikool ja nelja-viie õppesuunaga kolmeklassiline «puhas» gümnaasium.

Tellijale Tellijale

Selleks et lahutamine toimuks, on hakatud põhikoole gümnaasiumidele nii ideoloogiliselt kui ka finantsiliselt vastandama. Haridusministeerium (HTM) ostab riigiraha peibutusel KOV-lt parimate tervikkoolide gümnaasiumiosi.

Tegelikult on tervikkoolide lammutamine haridusvaenulik tegevus. Tänapäeva üldharidussüsteem on seadnud eesmärgiks kõrg- ja kutsekooli astumist võimaldava gümnaasiumihariduse, mitte põhikoolihariduse ehk lõpetamata üldhariduse andmise-saamise. Seetõttu on põhikooli eelistamine gümnaasiumile perversne arusaam.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto