N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EMT lükkab partneritega käima NFC-makse katseprojekti

Kalev Aasmäe
, reporter
Facebook Twitter
Comments
EMT logo
EMT logo Foto: Joosep Martinson / Õhtuleht

EMT teatas eilsel pressiüritusel, et koostöös suurimate Eestis tegutsevate pankade ja Kaubamaja kontserniga lükatakse käima NFC-mobiilimakse projekt, mis tähendab, et tulevikus on Eestis võimalik maksta kauplustes turvalist lähisidetehnoloogiat kasutava nutiseadme abil.

EMT lisateenuste osakonna juhi Holger Haljandi sõnul algab piiratud kasutajaskonnale mõeldud testperiood juba lähiajal. Avalikkusele saab uus maksevõimalus kättesaadavaks ilmselt aga juba järgmise aasta keskpaigas, seda juhul, kui testperioodil ei täheldata mingeid olulisi probleeme. Samuti loodetakse passiivsete NFC-siltide abil luua erinevaid uusi lahendusi nii era- kui ka äri­klientidele.

NFC-silt või -märgis on õhukese kleepsu laadne unikaalse numbriga mälukiip, mille saab seadistada teatud toiminguid sooritama. Olles seadistanud märgise teatavat toimingut aktiveerima, tuleb selle toimingu tegemiseks edaspidi lihtsalt märgist nutitelefoniga puudutada.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles