L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viieteist- minuti-toit

Britt Rosen
Viieteist- minuti-toit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lihtne teha: pikka ja õhukest pastasorti pakutakse tihti kergemates kooslustes nagu ka suvikõrvitsa-kreveti pasta.
Lihtne teha: pikka ja õhukest pastasorti pakutakse tihti kergemates kooslustes nagu ka suvikõrvitsa-kreveti pasta. Foto: Peeter Langovits

Pasta ei oota sööjat, sööja ootab pastat, nimetab Roomas elav eestlanna Ulve Kärpuk pasta valmistamise põhireegli ja annab juhtnöörid kevadiselt kergeks-kiireks pastaroaks.

Ulve Kärpuk, kes juba kaheteistkümnendat aastat Roomas elab, seal giiditööd teeb ning eestlastele Itaalias nii maitse-, kultuuri- kui ka suusareise korraldab, vuristab oma viimatisel Eestisse põikel pasta valmistamise tõdesid kui varrukast.

Näiteks see, et pastat süüakse kohe pärast valmimist, on neist vaid üks, kuigi põhiline ja kehtib üle Itaalia. «Sest siis on pasta parim,» kinnitab naine, kes oma pruuni jume, avatud oleku, maia naeratuse ja kiire kõnepruugiga võiks vabalt juba itaallanna mõõdu välja anda. Sõna sugo, itaalia keeli «kaste», kõlab tema sõnavaras toidust kõneldes tihti ja seejuures väga loomulikult.

Märksõnad
Tagasi üles