Sisukord
Arvamus
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vello Vikerkaar: õgige vaeseid

5 min lugemist
Vello Vikerkaar FOTO: SCANPIX

«Mida sa Michaelist arvad?» küsis mu äriklient pärast sed­a, kui olin veetnud tunnikese ühe maailma jõukama ja kuulsama ärimehega. «Võimas!» vastasin. See oli vastus, mille andmise eest mulle oli makstud. Kuidas ma saanuksin öelda, et ta tekitas mus esimesest hetkest peale jälestust?

Tellijale Tellijale

Varikirjutaja amet – ja suur osa mu tööst just see ongi – nõuab, et temast ei jääks trükki jõudnud tekstis enam jälgegi. Varikirjutaja saab rikkalikku tasu, aga kuulsus läheb ametlikule autorile. Varikirjutajana – mulle meeldib uskuda, et olen selles päris hea – tunnen uhkust, et suudan oma ego maha suruda ja leian rahuldust isegi selles, kui seda, kelle eest ma midagi kirjutasin, ülistatakse teravmeelsuse ja tabavuse eest.

Ehkki kõik seda ei suuda, on töötingimused just sellised. Tihtipeale kujutab see kõigest rutiinset, nagunii autori nimeta teksti mõnesse äritrükisesse, mida ei loe isegi loos esitletava inimese ema. See ei ole sugugi nii paha, kui võib esialgu tunduda – uurimistegevus loo kirjutamise eel pakub tegelikult rohkelt naudingut, kui juhtud olema vähegi uudishimulik.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto