Sisukord
Arvamus
Postimees
06.08.2020
Sten Tamkivi: Eesti idufirmad on ebaratsionaalselt patriootlikud (27) Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (4) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (23) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (9) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (5) 6. august 1940: eesriie langeb (4) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (3) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Irina Tokareva: laps kui sissetuleku­allikas

2 min lugemist
Irina Tokareva FOTO: Mihkel Maripuu

Eelmisel sügisel rääkis mulle oma loo üks 16-aastane tütarlaps SOS lastekülast. Kuni 12. eluaastani elas ta oma perekonnas. Tema vanematel polnud kunagi töökohta, seitse last elasid näljas, kannatasid peksu ja alandust.

Tellijale Tellijale

Need piinad lõppesid alles siis, kui tüdruk ise politseisse pöördus. Sellest ajast alates püüab ta lapsepõlve oma mälust kustutada. Igaveseks.

Tüdruku kuuest õest-vennast, kes vanematelt ära võeti, on neli vaimse või füüsilise puudega – sealsamas istus üks õdedest ratastoolis ja hooldaja toitis teda lusikaga. Seda oli valus vaadata. Tütarlaps aga küsis minult: «Kas te usute jumalat? Ma ei mõista, kuidas saab saata lapsi sellistele vanematele nagu minu ema. Teha seda uuesti ja uuesti.»

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto