R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanemuine otsib uut draamajuhti

Raimu Hanson
, reporter
Vanemuine otsib uut draamajuhti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Urmas Lennuk
Urmas Lennuk Foto: SCANPIX

Vanemuise draamajuht Urmas Lennuk (pildil) lahkub ametist. Jaanuaris teatas ta Tartu Postimehele, et on teatri juhile Toomas Petersonile esitanud küll lahkumisavalduse, kuid tema ametist minek ei olnud veel päris selge.

Nüüd kinnitas Lennuk, et lahkub kevadel. Sellega seoses kuulutas Vanemuine eile välja uue draamajuhi leidmiseks konkursi, mis lõpeb 30. aprillil.

Pressiteates on kirjas, et draa­­majuhi kohustuste hulka kuuluvad draamatrupi töö korraldamine ja kaugemate sihtide seadmine, teatri sõnalavastuste repertuaari koostamine ja näitetrupi arendamine.

Teater eeldab kandideerijalt muu hulgas kultuuri- ja teatrielu tundmist, avatust ja ideid, inimeste ja protsesside juhtimise kogemust ja kõrgharidust.

Kandideerijal tuleb esitada teatrile ülevaade eluloost, haridust tõendava dokumendi koopia, kirjalik ettekujutus Vanemuise draamažanri arengust 2014–2018 ning hooaja 2014/2015 uuslavastuste kava. Uus draamajuht võiks tööle asuda tänavu 1. augustil.

Enne Urmas Lennukit olid Vanemuise draamajuhid Sven Karja (2006–2011), Sulev Tep­­part (2006) ja Ain Mäeots (1999–2006).

Märksõnad
Tagasi üles