Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.09.2020
«Vahel on ikka tunne, et ei jaksa, aga tuleb elada!» Eesti Eesti teed karjuvad raha järele (2) Poliitaasta esimene umbusalduskatse ebaõnnestus Juulis juhita jäänud terviseamet sai uue direktori Eesti lühiuudised Sindi rahaautomaat lasti õhku gaasiga Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust Mustakivi tulistaja raiub, et tulistas meest kuus korda enesekaitseks Majandus Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal Majanduse lühiuudised Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata Välismaa Välismaa lühiuudised Euroopa Komisjon pani rõhu illegaalidest vabanemisele Soome valitsuse hõive-eesmärke ei peeta reaalseks Põhjala vaade ⟩ Taani 2021. aasta riigieelarve – kõike muud kui tavaline Kohalik vaade ⟩ Nappi eelarvetekki peab Lätis jaguma paljudele külmetajatele Arvamus Juhtkiri: Euroopa vastus rändele Tõnis Oja: kui hunt lõpuks tuli Arnold Unt: sõjaohvrite hauapaikadest Jaak Valge: kolm müüti sisserände kohta T. G. Karasjov Orgusaar: kadakasakslus kui norm ehk kupjate mentaliteet Karoliina Lorenz: haridus ja teadus on riigi tulevik JULGEOLEK ⟩ Gert Antsu: idapartnerlusriigid väärivad Eestilt parimat nõu JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: memmede põlvkond aitab eksportida edu Isabel Mari Jezierska: mida on ühist Poolas, USAs ja Valgevenes toimuvatel meeleavaldustel? Kultuur Eesti muusika nägu saatuslikul koroona-aastal on kammerlik ja endasse süüviv Julges tantsukeeles olulised teemad, mis kõnetavad just täna Sport Eksperttunnistaja Port: enim torkas silma kasutatud ainete paljus ja sihipärane tegevus Spordi lühiuudised Videod ⟩ Kuri koroonaviirus tegi Eesti võrkpallile omamoodi kingituse Reis Reisiuudised Berliin kahe päevaga Maa Elu Nädala mõte: kas maal on ikka hea elada? Polli aiad annavad rikkaliku saagi Eesti künnimeistrid jäid ka sel aastal alistamatuks Inimtühjale saarele võib minna sügispiknikku pidama Mida peab teadma ise korstnat pühkides? Veinitegu pakub maitsmis- ja avastamisrõõmu Tormiga võib ka tuulevaikus valitseda Eluks vajalik vitamiin, millega liialdada ei tasu Maasikvaarikas kannab vilju külmadeni Sügisel korjake aiast Lusitaania teeteo munad kokku Üle kivide-kändude roninud kanala omanik püssi põõsasse ei viska Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tehnika parandab elupäästevõimekust

2 min lugemist
Päästeteenistuja demonstreerib uute kergete komposiitballoonidega kaasas käivat päästekapuutsi, mille saab abivajajale kiiresti pähe panna. FOTO: Andres Haabu

«Uue tehnika soetamine on seotud elupäästevõimekuse parandamisega ja see on päästeteenuse üks arenguvõti,» rääkis Põhja päästekeskuse juht Priit Laos. Nimelt soetas päästeamet mullu 1,5 miljoni euro eest erinevat elupäästevõimekust parandavat tehnikat – termokaameraid, uudseid kustuteid ja hingamisaparaate, tõmberedeleid, hüdraulilisi päästevahendeid jms.

Tellijale Tellijale

Päästekomandode elupäästevõimekus on viimasel ajal oluliselt tõusnud. Kolme ja enama päästjaga on püsivalt valves 72 päästekomandost 64–65, lõppsihiks on 66. Neli ja enam päästjat peab olema tagatud 54 komandos ja see saavutati 25. veebruaril. Enne komandode ümberkorraldusi ja mitme komando sulgemist oli vähemalt kolm päästjat valves vaid 41 komandos.

Paranenud on ka reageerimiskiirus. 2009. aastal oli esmareageerija keskmine päästesündmusele kohalejõudmise aeg 9,39 minutit, 2012. aastal juba 8,31 minutit.


Päästeteenuse parandamiseks vajalikud seadmed

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto