R, 8.12.2023

Kaitsevägi osaleb tänavu 35 rahvusvahelisel õppusel

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavuses kaitseväe rahvusvaheliste õppuste plaanis on 35 lähipiirkonnas toimuvat õppust. Neis kõige mastaapsem, NATO kollektiivkaitseõppus «Steadfast Jazz 2013» toimub 28. oktoobrist 10. novembrini. Eesti osaleb sellel 230 kaitseväelasega. Õppus viiakse läbi Lätis, Leedus ja Poolas ning selle käigus harjutavad NATO reageerimisjõud tegutsemist kollektiivkaitse korral. Tegu on suurima NATO kollektiivkaitseõppusega pärast Balti riikide liitumist alliansiga.


Kaitseväe suurim maaväeõppus «Kevadtorm 2013» algab 6. mail ning kestab 25. maini ning toimub sel korral Harjumaal ja Lääne-Virumaal. Õppusest, mille põhiraskus on esimese jalaväebrigaadi üksustel, võtab osa üle 4000 kaadrikaitseväelase, ajateenija, kaitseliitlase, reservväelase ja ametniku. Samuti osalevad kaitseväelased Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt, Poolast, Lätist ja Leedust.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles