E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nädala plaat: popmuusika viimane sõna

Janar Ala
Nädala plaat: popmuusika viimane sõna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Justin Timberlake
Justin Timberlake Foto: promo

Justin Timberlake

The 20/20 Experience

(Sony)

Hinne 5

Justin Timberlake’i eelmine plaat «FutureSex/LoveSounds» ilmus 2006. aastal. Nii pikk paus ei ole lühikese mäluga popmaailmas tavaline. See näitab, et tegija suhtub sellesse maailma võib-olla isegi natuke üleolevalt, ei arvesta kõikide reeglitega. «FutureSex/LoveSounds» oligi kõik see, mida pealkiri lubas: robotlik posthumaanne seksimise muusika, mõni pigem kehvapoolne, inimlike kalduvustega ballaad ka võib-olla mõnele, võib-olla iseenesele lepituseks sisse sätitud.

Vahepeal on Timberlake’ist saanud ka peaaegu et suur Hollywoodi filmistaar ning veel hiljaaegugi avaldasid mõned muret, et kas ta enam muusikaga viitsibki tegeleda. Teine spekulatiivne leer aga haudus mõtet sellest, milline võimas teos uus Timberlake võiks olla, kui see ühel päeval ilmuks. See päev jõuti ära oodata. Tegelikult puht looduse mõttes ei olnud selles päevas midagi erilist, päike tõusis ikka idast ja loojus läände. Kui aga «The 20/20 Experience’i» kuulata, siis eelkõige tänu produtsent Timbalandi väga heale läbisaamisele masinatega on see päike pandud liikuma kuidas tahes. Ja ta liigub. Ballaade leidub ka sellel plaadil, kuid neid siin ei kanna enam soov võtta veel viimane ühendus minevikuga, ehitada väike tare kuhugi looduskaunisse paika.

Märksõnad
Tagasi üles