Sisukord
Tarbija
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (14) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus üritab kriisi leevendada raha abil (1) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (6) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving Juhtkiri: sild üle seisaku (1) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas ooterežiimil kodutehnika kasvatab arveid?

3 min lugemist
Mõnel seadmel on sisse-väljalülitamise nupp nii ära peidetud, et seda on lausa raske leida. FOTO: Peeter Langovits

Eesti Energia kinnitusel ei ole eestimaalased, hoolimata ooterežiimi suurest energiakulust, endiselt kuigi innukad seadmeid pärast kasutamist välja lülitama või seinakontaktist eemaldama. Moodsa kodukinoomanik aga pigem pelgab, et sage seadme vooluvõrgust välja lülitamine võib kalli tehnika ära rikkuda, sest just sisse- ja väljalülitamisel on koormus kõige suurem.

Tellijale

«Tehniliselt võttes jah, kui seade ei ole vooluvõrgus, ei tarbi elektrienergiat, siis on võimalik kulud viia nulli,» rääkis Elioni tehnikajuht Heigo-Aulemb Ensling. Ta lisas siiski kohe, et ühest otsast kokkuhoid tähendab teisalt mõningast ebamugavust ning kohati hoopiski ajutise kokkuhoiu nullimist. «Osa seadmete, näiteks põrandakütte sisse-väljalülitamine tähendab seda, et sisse lülitades hakkavad nad taas soojenema ning kulutavad seetõttu rohkem energiat, kui pistikust väljas olnud ajal kokku hoiti,» selgitas ta oma mõttekäiku.

Ka tekitab mõne seadme igakordne sisselülitamine ebamugavust, sest see käivitub, seadistab end, otsib võrku jne. Paljude seadmete (elektrooniline kell, kellaga pliit, mobiiltelefon, osa televiisoreid) kuupäev ja kellaaeg lähevad algväärtuse peale tagasi, kui need vooluvõrgust eemaldada. Näiteks teleri tagasi vooluvõrku ühendamisel ei saa seetõttu kohe alustada soovitud saate vaatamist, vaid tuleb tegeleda seadistamisega.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto