K, 29.11.2023

Hanneli Rudi: asi see siis haridust reformida!

Hanneli Rudi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hanneli Rudi
Hanneli Rudi Foto: Peeter Langovits

Tegelikult on asi päris hull. Eesti haridussüsteemi on juba aastaid reformitud ja tulemuseks on ikka ei midagi ning ühiskondlik hüsteeria sel teemal aina kasvab. Kusjuures tegelikult tuleb välja, et seda on tehtud suisa valesti.

«Nähes, kuidas ühes klassis on sunnitud koos õppima nii erineva võimekusega ja kodukasvatusega õpilased, tunnen üha enam karjuvat vajadust erakooli järele, kuhu lapsi saab valida. Igasuguse käitumisega sinna ikka ei saa,» kiitis end tavalise kooli õpetajaks nimetanud Postimehe lugeja Tallinna reaalkooli plaani teha erakool.

Kui muidu öeldakse, et lapse suust pead sa tõde kuulda saama, siis seekord ütles selle välja õpetaja. Praegune haridusreform tuleb lõpetada ning asuda kohe tegema uut. Esimese asjana tuleb lapsed kooli jagada võimekuse järgi. Lollid mingu ühte kooli ja targad teise. Koolis jagunegu lapsed klassidesse käitumise järgi. Pätid ühte ning viksid ja viisakad teise.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles