Sisukord
Tartu
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (2) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (2) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänavakunstnik kaunistas raamatukogu ees pingid

2 min lugemist
Lisaks tsitaadile A. H. Tammsaare «Tõe ja õiguse» neljandast osast on ühe pingi seljatoel kujutatud kirjanik ise koos suitsetava poetessi Lydia Koidulaga ning taluelule peale tungiv suurlinn oma mitmekümnekorruseliste majadega. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnaraamatukogu saab oma ajalugu arvestada Emajõelinna esimesest avalikust raamatukogust, mis avati 100 aastat tagasi. Sajandivanune asutus on hingelt aga noor. Seda näitab muu hulgas tema hoolimine noorest kunstist.

Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal kattusid neli istepinki, mis seisavad raamatukogu peahoone ees lageda taeva all, tänavakunstnik Edward von Lõnguse käe läbi maalingutega.

Praeguseni ei ole raamatukogu neid taas üle võõbanud. Niisiis saab vahest tänagi vaadata, mida noor kunstnik on seljatugedele šabloonitehnikas kujutanud.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto