K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui pärida on vaid võlad ...

, Tallinna notar
Kui pärida on vaid võlad ...
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Notarilt saabuv kiri sugulase ootamatu surma ja pärimise asjus ei pruugi alati kauaoodatud rikkust tuua. Võlgade pärimise korral on võimalus ka pärandist loobuda, kuid tegutseda tuleb kiiresti, mitte oodata probleemi iseeneslikku kadumist.
Notarilt saabuv kiri sugulase ootamatu surma ja pärimise asjus ei pruugi alati kauaoodatud rikkust tuua. Võlgade pärimise korral on võimalus ka pärandist loobuda, kuid tegutseda tuleb kiiresti, mitte oodata probleemi iseeneslikku kadumist. Foto: Scanpix/CORBIS

Kiri notarilt, mis toob teate kellegi maise tee lõppemisest, ei tee alati kirja saajast miljunääri, nagu Jaan Tätte laulus – rikkaks saamise asemel võivad oodata hoopis kohustused ja võlad.

Pärandi vastuvõtmisega lähevad pärijale üle kõik pärandaja õigused ja kohustused, välja arvatud need, mis oma olemuselt on lahutamatult seotud pärandaja isikuga või mis seadusest tulenevalt ei saa ühelt isikult teisele üle minna (ettevõtte juhatuse liikme positsioon, töölepingujärgsed töötaja kohustused, pärandaja kui kasutusvaldaja õigused jms).

Pärijal ei ole võimalik pärimiseks valida vaid teatud konkreetseid esemeid pärandvara hulgast ega omandada õigusi ilma kohustuste üleminekuta. Nii näiteks selleks, et omandada pärijana eluasemelaenuga ostetud kinnisvara, millega seotud laenukohustused ei ole täidetud, läheb pärijale üle ka eluasemelaenuleping koos sellest tuleneva laenumaksete tegemise kohustusega.

Märksõnad
Tagasi üles