Sisukord
Arvamus
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vello Vikerkaar: teateid halvalt lapsevanemalt

4 min lugemist
Vello Vikerkaar FOTO: SCANPIX

Nähes triipkoodilugejat mu kolmeaastase poja Roberti käes, karjatas Selveri töötaja: «See ei ole mänguasi!»

Tellijale Tellijale

Tegelikult on see väga lahe mänguasi. Uudse SelveEkspressi süsteemi kaasaskantav triipkoodilugeja mahub täpselt Roberti pisikesse pihku ja on hõlpsasti käsitsetav: selle selgesti nähtavat punast laserkiirt saab raskusteta suunata õige kaugele, et hävitada kaubanduskeskuse draakoneid, keda Robert innukalt taga ajab. (Kes küll oleks võinud arvata, et Selver draakonitega hädas on?) Et Selver hoolitseb seadme laetuse eest, ei saa selle akud kunagi tühjaks, nagu juhtub Roberti teiste mänguasjadega.

Vahetevahel suunab Robert siiski seadme kuhugi, kuhu pole vaja, ning mu arvele ilmub mõni soovimatu kaup, mida ostukorvis pole. Ma üritan tal siiski silma peal hoida ja vajaduse korral triipkoodilugejaga soovimatu kauba eemal­dada. Muidugi ainult juhul, kui ma suudan selle leida, nagu juhtus lokitangidega, mille Robert oli osavalt mu ostude hulka lisanud. Kuid ka kümme minutit kõigi riiulil olevate lokitangide tulistamist masinaga ei kõrvaldanud seda minu arvelt.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto