Sisukord
Arvamus
Postimees
03.08.2020
RMK jätab kultuurimälestised lagunema (11) Eesti Eesti lühiuudised Vabanki koroonakolle paisub jõudsalt (6) Pinge välisteenistuses kasvas veelgi (13) Majandus Majanduse lühiuudised Juunis tööstuse langus pidurdus Pandimajad: eks ikka käib ärimehi, kes löövad pool kilo kulda letti Riik ei tõmba libamaaklereid liistule Soomlased ei saa aru, millest minister Aab räägib (4) Välismaa Austraalia osariik kehtestas katastroofiolukorra Habarovski toetusprotestidel vahistati kümneid inimesi (1) KOHALIK VAADE ⟩ Koroonamure on nihkunud Itaalialt Hispaaniale Hongkongi koolid kardavad tsensuuri Arvamus Juhtkiri: tõde ja õigus RMK moodi (9) Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba (2) Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis (2) Varro Vooglaid: kodanikuühiskonna illusioon ja õigusriigi paroodia (16) Andrus Karnau: rahapesutrahvi raasukesed (4) Riina Sikkut: härra Lotman, ärge pange mulle sõnu suhu! (4) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Milleks šamaanile wifi või transistorraadio? Arvustus ⟩ Inimlik põhjamaine komöödia Sport Andrea Adamo Tänaku ande avastamisest, Einsteinist ja Idamaa tarkustest Hamilton sai kodurajal karjääri pööraseima võidu VIDEO ⟩ Magnus Kirdi kibe konkurent andis Soomes tormihoiatuse, edu valem tundub uskumatu Treier, Drell ja teised Itaalia liiga korvpallurid alustavad hooaega väga karmide reeglitega Teooria: Hamiltoni ja Bottase ootamatus rehvipurunemises oli süüdi Räikköneni lagunenud vormel Tartu Düstoopia või ennustus? Politsei ei hoiata linnas mobiilse kiiruskaamera eest (1) Tartu lühiuudised Kliinikumi töötajate nakatumine tõi piirangud Ultrasportlane Rait Ratasepp jooksis 20 maratoni 20 päevaga Video ⟩ Eksperiment. Jänese matkaraja läbib rõõmuga algusest lõpuni vaid fanaatik (1) Koolikokk läks pensionile rõõmu ja pisaratega Karlovlased võtsid lugude rääkimiseks üksteisele sappa Parameedikud selgitasid välja meistrid kuuli- ja kirvehaavade ravitsemises Olev Subbi maalis ideaalmaailma (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Ginter: rahvakogu versioon kaks

2 min lugemist
Jüri Ginter FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Kui soov ei olnud auru välja lasta ja rahva kompetentsust diskrediteerida, säilitamaks poliitilise eliidi valitsemist, tuleks kogemustest õppida. Ei ole sugugi kindel, et Eesti suurimad probleemid on seotud valimissüsteemi ja erakondadega. Enne tuleks ühiselt sõnastada probleemid, seejärel saab esitada ettepanekuid nende lahendamiseks või leevendamiseks.

Tellijale Tellijale

Ettepanekute esitajad on keskmisest aktiivsemad inimesed, kõigi huvilistega tuleks koostööd jätkata. Ettepanekute esitajatel peaks olema pidev ülevaade sellest, kui kaugele tema ettepanek on jõudnud. Mudeli «üks päev 500 inimesega» asemel võiks kaaluda mudelit «viis päeva 100 inimest», millele eelneksid arutelud eri kohtades. Kindlasti ei tohiks arutelurühmas olla üle üheksa inimese. Suuremas rühmas võib korraldada ajurünnakuid jms.

Kindlasti tuleks kasutada ka eelnevate arutelude (näiteks Minu Eesti mõttetalgud) tulemusi ja kogemusi. Avatum võiks olla ka arutelu metoodika eelneval läbiarutamisel, Minu Eesti mõttetalgute eel oli võimalik esitada ettepanekuid, mida ka arvestati.

01.08.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto