Sisukord
Eesti
Postimees
12.08.2020
Joakim Helenius: võtan Eesti kodakondsuse ja astun parteisse! (71) Eesti Helme: jutt huvide konfliktist on poliitiline malakas Eesti lühiuudised Emapiimapiknikul jagati kogemusi Ilissoni võluvitsad: digipädevus ja tulevikuoskused (2) Hiidpalgaga haridusametnik näitas veenvalt klassi Teatrimajad jätkavad publiku hajutamist Majandus Majanduse lühiuudised Jaanus Murakas: farmi juhid peavad juba ise lüpsma minema Pettusega vahele jäänud nõuavad ikka toetust Välismaa Plahvatus pühkis ametist Liibanoni valitsuse Valgevenes jätkub valimiste järel protestilaine Saksa lapsi saadeti natside juhitud kuurortidesse Välismaa lühiuudised Briti valitsus nõuab migrantide tõkestamisel prantslaste abi Slovakkia-Venemaa tüli jäljed viivad Berliini mõrvani Hispaania monarhia kõigutaja Arvamus Juhtkiri: Hongkongi ja vaba maailma tulevik Herman Kelomees: George Soros ja tema vaenlased Andrei Kuzitškin: patriootide kool Airi Hallik-Konnula: pakendikott igasse koju! Tarmo Pikner: teised tulemised Kultuur Kultuuri lühiuudised Toomas Kümmel: kõik riigid on omamoodi mõttetud «Õitsva mere» salajased hoovused Saaremaa taluõuel Rumalate inimeste mõttetu surm Sport Spordi lühiuudised Itaalia korvpalliklubi ehitab võistkonda ümber Eesti talendi, et tõusta tagasi tippu Hooaega tagasihoidlikult alustanud Rasmus Mägi rahustab pöidlahoidjaid, lubades juba paari päeva pärast mehist ajakärbet Prokuratuuri süüdistus: Andrus Veerpalu lubas oma toas tegeleda veredopinguga (2) Intervjuu ⟩ Cédric Énard oma põhimõtetest, karistusmeetoditest ja suvisest frustratsioonist Tartu Koolijuhid valmistuvad eriolukorraliseks õppeaastaks Tallinn tuleb Tartule kolme kilomeetri jagu lähemale Tartu lühiuudised Piirangud küll, aga mõned siiski võivad. Miks nii? Politsei tabab üha rohkem kiiruseületajaid Septembris avab uksed erilise välimuse ja sisuga uus Elva spordihoone Tartuffist jääb jälg, mille teeb Ajuokse kunstnik Stina Hajusalt paigutatud toolide kõrval leidus ruumi lamamisekski Kuulsa tänavakunstniku paljastamine Krõõt Kiviste: autovabaduse puiestee oli aus tehing Vambola Paavo: viirusepealinn Tartu kutsus ise kurja välja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahvakogulane: riik on meie ühistöö vili ja meie vastutusel

5 min lugemist
Poolest tuhandest kutsutust tuli Rahvakogule kohale 315 inimest. Kes aga oli juba kohal, avaldas varmalt ka oma seisukohti. FOTO: Liis Treimann

Pärnust kohale tulnud rahvakogulane Malle Kanep vaatab klaari pilguga oma lauakaaslastele otsa ja ütleb lihtsalt: «Riik on ju meie ühistöö vili. Me kõik peame selle eest vastutuse võtma. Valitsused tulevad ja lähevad, aga rahvas jääb!»

Tellijale Tellijale

Teisel pool lauda istub teine pärnakas Larissa Segeda, muigab omaette, kuulab, mida tõlgina laua ääres istuv Sergei Metlev talle lauakaaslaste aruteludest tõlgib. «Venelased on neist asjust juba ammu aru saanud, ammu rääkinud. Hea, et eestlased ka lõpuks on hakanud aru saama,» ütleb Segeda kibedalt muiates. «Kui ainult venelasi alla suruti, ei kuulanud eestlased meid, kui eestlasi hakati ka alla suruma, said ka nemad lõpuks aru. Selliseid üritusi, kus rahvale küsimusi esitatakse, peab kogu aeg olema.»

Need on vahejutud ühe Rahvakogu laudkonna vahel. Põhijutud käivad tihedalt ette antud küsimuste ümber. Igaüks ütlebki, mida ta arvab sellest, kuidas parteidele raha anda või kuidas peab riigikogulane vastutama või kes peaks presidenti valima. Kui tekib küsimus, millele ei ole ekspertide ettevalmistatud näidete ja argumentidega paberitel ega ka kellelgi laua ümber arusaadavat vastust, annab lisainfot kõigi teemade tagamaadega kursis olev lauaülem, keda eksperdid eelnevalt on harinud. Aeg-ajalt kutsutakse selgitama ekspert, kes on samas saalis ja vastusteks valmis. Ükski ring sobiva vastuse ümber, ükski peopessa mahtuva puldi nupule vajutus ei tule emotsiooni ajel.

11.08.2020 12.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto