Sisukord
Sport
Postimees

Kogemused ja kindlus tõid Selverile kulla

3 min lugemist
Selveri mängijad lasid iga võidetud punkti järel emotsioonidel möllata. Esiplaanil on käed tava poole löönud sidemängija Martti Keel, paremal rõõmustab Martti Juhkami. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Finaalseeria viies mäng. Kolme võiduni peetava seeria klassika. Taganeda pole enam kuhugi, üks meeskond saab kaela kuldmedali, kätele karika ja õhtul võimaluse pidada võidupidu. Kaotajale jääb lihtsalt hõbe ja võimalus õhata, et me võinuks ju võita… Ja kuigi eile kogunes Pärnu spordihoonesse täismaja publikut vaatama oma linna poiste sangariteks tõusmist, krooniti meistriks Selver.

Tellijale Tellijale

Tallinna meeskonna 3:1 võidumängu sisse mahtus kõike: kogenuma meeskonna üleolekut, mängu tähtsusest tingitud kramplikkust, publiku joovastust ja kurbust ning treenerite tavalisest suuremaid emotsioone. Selveri peatreener Avo Keel, kes võitnud tiitleid mängijana ja treenerina, lõi pärast oma meeskonna viimast punkti käed tava poole ja kallistas südamest oma abilise Raul Reiteriga. See võit oli tema jaoks tähtis.

«Ma pole ju veel mandunud, vaid pump ikka lööb sees,» põhjendas Keel viimase kohtumise emotsionaalsust. Ta tunnistas, et kodustest tiitlitest hindab ta kõige kõrgemalt Eesti-Läti ühisliigat, kuid emotsionaalselt on olulisem just Eesti meistri tiitel. «Hooaeg lõppes meie jaoks hästi, nurisemiseks pole küll mingit põhjust. Finaalseerias pole võimalik juhuslikult võita, selleks peab ikka parem olema. Võit olnuks juhus vaid siis, kui viienda mängu viiendas geimis olnuks seis 13:13. Seekord olid finaalis kõige sitkemad meeskonnad.»

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto