K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Looduse kutse vastu ei saa koer ega kass

Liis Velsker
, reporter
Looduse kutse vastu ei saa koer ega kass
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Loodus kutsub.
Loodus kutsub. Foto: Ove Maidla

Loomaarstid nendivad, et kasside ja koerte jooksuaega on koduste vahenditega võimatu leevendada – kui loodus kutsub, siis ei aita miski.

«Jooksuaega koduste vahenditega kahjuks väga leevendada ei saa,» rääkis Valdeku väikeloomakliiniku loomaarst Inga Viilmann. «Osa omanikke on proovinud rahustavat toitu või looduslikke tilkasid, aga ega need väga palju aita. Võib ju proovida natuke rohkem loomaga tegeleda, näiteks mängida, et ta mõtted mujale viia. Aga kui loodus kutsub, siis selle vastu ei aita miski.»

Loomaarst Reio Michelson nentis, et eks seetõttu lemmikloomadele operatsioone tehaksegi, et kodused vahendid ei aita. «Loodus on asjad paika pannud. Jooksuaeg on koeral reeglipäraselt kaks korda aastas ja kassil ebareeglipäraselt – see häirib omanikku ilmselt eriti. Kassi jooksuaeg võib täna lõppeda ja homme uuesti alata,» osutas Michelson.

Märksõnad
Tagasi üles