Sisukord
Kultuur
Tänane leht
30.11.2020
Soome ametiühing jättis Eesti lennusaatjad rahata (2) Eesti Turuomanik küsib müüjalt tõendit, et too ei saa maski kanda (8) Eile avati koroona kiuste kuuks ajaks Tallinna jõuluturg (3) Osa isamaalasi taunib ühismeedias abielureferendumit (2) Eesti lühiuudised Viie aastaga kuus laenu välja andnud Savisaare pank läheb hingusele (1) Uue Kunsti Muuseum avas uues kohas uksed (2) Viljandi Väikemõisa rahvas valutab kure pärast südant 10. detsembril selgub, kelle Narva saab (1) Majandus Tallinn kaotab välismaalaste elamiskohana atraktiivsust (12) Viljandi ettevõtja tahab USAs tootmise püsti panna (1) Majanduse lühiuudised Kes toimetab toidukoti kõige odavamalt ukse taha? Volkswagen loob Eestisse autotarkvara ettevõtte allüksuse Välismaa Eesti kaitsmise harjutusi saadab omapärane mürin taevas Tapatöö Iraanis võib saada tuumaleppe kirstunaelaks Arvamus Stina Aava: kriis Ida-Euroopas on loogiline Juhtkiri ⟩ Moskvale järele ja ette Helen Talalaev: kuidas targalt annetada? Martin Helme: võitlus väärtuste üle on põhimõtteline (28) Liina Kersna: vaimse tervise teemad on elu ja surma küsimused Maris Riisenberg: Eesti Afganistani-teema juhtrollis (1) Tiit Kärner: avatud ühiskond on vale ideaal (3) Fookus HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Teramäe: eesti lapsed ei ole lõimumispoliitika tööriistad (9) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Me tahtmised on tapvad ja kired kirvekujulised»* HARIDUS JA TEADUS ⟩ Eesti 200: segregatsioon hariduses tuleb lõpetada (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ TULE: olupoliitiline pragmatism ei ole õige lahendus HARIDUS JA TEADUS ⟩ Eestimaa Rohelised: vägisi ei tohiks koos õpetada Kultuur Näituseelamus ⟩ Mida võrgurobot unes näeb? Kultuur lühidalt PÖFFi kriitikute lemmik: vangilaagris kõlab lõputu lause PÖFFi grand prix: nii sünnivad EKRE valijad (9) Sport Areenile naasnud Tyson lööb endiselt kõvasti Kodus Vene sauna kogenud Eesti korvpallikoondis sai armuaega Spordi lühiuudised Kristjan Ilves: korra mõtlesin, et ehk õnnestub end poodiumile võidelda Elu parima sõidu teinud Tomingas lõpetas sprindidistantsil seitsmenda kohaga Blogi ⟩ Aigro teine hüpe läks täielikult aia taha ja eestlane kõrgesse mängu ei sekkunud Tarbija Kes toimetab toidukoti kõige odavamalt ukse taha? Tartu Tanel Tein ja Vahur Kalmre: linn vaatab kõrvalt. Riik mõtleb kaasa Rannar Raba: leppida? Kindlasti mitte Tartu lühiuudised Grippi pole veel diagnoositud, teisi viirusnakkusi aga küll (1) Selgusid Tartumaa parimad vabaühendused Mask katab nina ja suu, aga kuhu panna habe Lapsdetektiivid tabasid ERMist noa varastaja Karl Feigenbaum, rohenäpust viinamarjakasvataja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas Arvo minu luuseripõlvele lõpu tegi

3 min lugemist
Arvo Kruusement FOTO: Erakogu

Tulin Moskva filmiinstituudist Tallinnfilmi oma diplomitööd treima. Stsenaariumi esimene leht oli täis rahvakunstnikest professorite kinnitusi ja lillasid templeid. Peatoimetaja Lembit Remmelgas kuulutas, et säherdusi allkirju võin sinna korjata kuipalju tahes, temale need ei loe, lugu on niru ja tema seda oma stuudios teha ei lase. Remmelgas oli sõja läbi teinud mees ja Moskvat suurt ei kartnud. «Mõtet niikuinii välja ei mõtle,» oli tema lemmikdiagnoos.

Tellijale Tellijale

Remmelgal oli õigus. Mu perspektiiv oli null. Ta oli mu saatust muutnud, olgugi et ma alles nüüd sellest aru saan. Ta oli mu päästnud.

Kuigi seda sõnagi siis ei tuntud, suhtuti Tallinnfilmis luuseritesse nukra kaastundega ja nii sokutati mind Arvo Kruusemendi gruppi saja esimeseks assistendiks. Kui ma Kanepis platsile jõudsin, oli Kruusement parasjagu raevus. Lisaks pidevalt kaadrisse sattuvate betoonpostide ja eterniitkatuste nuhtlusele oli tekkinud tungiv vajadus silmatilkade järele, sest näitlejahakatiste silmad olid hommikuti punased. Kruusement lubas kõigile karmilt selgeks teha, et «Suvi» ei ole vampiirifilm.

28.11.2020 30.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto