Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

iPadiga poliitilisel tripil läbi elu

Raamat Silver Meikar «Poliitmalaaria. Pilk Birmast» Tallinn, 2013 FOTO: Repro

Ühiskonnatundlik noormees reisib, alati laetud iPad kotis, läbi kahe üksteisest kauge maa poliitika ja võimusuhete. Nii võiks resümeerida endise reformierakondlase ja parlamendisaadiku Silver Meikari vastilmunud raamatut «Poliitmalaaria», sest kuigi ühel maal on autor ise sündmustes osaleja, teises aga kõrvaltvaataja ning uurija, ei erine tema käsitluslaad kirjutades – lugeja seatakse vastamisi teadvuse voolu meetodil genereeritud vaadete ja mõtetega.

Tellijale Tellijale

See tähendab, et parima elamuse saab neist juttudest see lugeja, kes on valmis Meikari mõttelõngaga jäägitult kaasa minema ning haakub ka tema maailmapildiga. Kiretuid kirjeldusi, mis lubaksid lugejal endal mingi teistsuguse otsuse kujundada, sellest 150-leheküljelisest köitest ei leia.

Seega, tegu on läbi ja lõhki poliitilise kirjatööga, mis vaid korraks peidab end reisiraamatu viigilehe taha. Kui kellelegi jääbki kaanekujundust ning väljaandja nime – Go Reisiraamat – vaadates mulje, et siit võiks saada nippe turistina kauge Birma või teise nimega Myanmari külastamiseks, hajub see ekslik pilt juba esimestel lehekülgedel.

29.11.2021 30.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto