Sisukord
AK
Tänane leht
31.10.2020
Eesti Koroonapositiivseid tuleb vuhinal juurde (6) Covid-19 lukustas kõik Viru vangla asukad taas kambritesse Narva kommunistid peavad taas põranda alla minema (9) Eesti lühiuudised Vihakõne-küsimus tõi Eestile euromenetluse kaela (2) Foto: Staabi- ja sideväelased tähistasid väeosa taastamise aastapäeva Näoga vastu asfalti, auto trahviparklasse (31) Loomaaiaasukatele tõi sügis kõrvitsakülluse Majandus Kumb on aktsiaturgudele parem: Trump või Biden? Uus juht lubab viia Nokia 5G võidujooksu võitjaks Välismaa Krister Kivi USAs ⟩ Kolm päeva valimisteni: Texases võib kaart kukkuda mõlemat pidi Välismaa lühiuudised Floridas toimub imelikke asju KOMMENTAAR: Kohalikud valimised kiskusid Ukraina haavad taas lahti Adopteeritud korealased loodavad juurte otsingutel läbimurret Arvamus Digikultuur. E-riigi võistlevad visioonid Juhtkiri ⟩ Abielu ootab määratlemist (29) Tiina Kaukvere: EKRE fenomeniga ei pea võitlema (36) Nädala lugu ⟩ Mihkel Mutt: mis nad irvitavad oma rahva üle (3) Leedu valis edumeelse konservatismi (1) Sportlane, mitte kloun Taseme tõus (1) Remmelgamaa emand Kultuur Digikultuur. E-riigi võistlevad visioonid Ülo Soosteri lugu: kuum põrandaalune kunst Moskva pööninguateljeedes Sport Spordi lühiuudised Kas liidri Virgil van Dijkita jäänud Liverpool suudab kaitsta Inglismaa meistritiitlit? Paljud Eesti treenerid ei tunne ära söömishäiretega sportlast (1) Merendus Merelinn Narva veab Ida-Viru väikesadamate võrgustikku Merenduse lühiuudised AK Aafrika häda ja nurjatu rändeprobleem (2) Kas Eesti tulevik on Aafrikas? (15) Els Heinsalu essee: kool kui koostöökoda EKI keelekool: kes siis ikkagi tohib vabandada? Ilmar Raag: tsensuuri ei ole (14) Liivi Uuet: Eesti esimesesest referendumist Pseudoteadused tapavad ja euroopa seadused kaitsevad neid Viimane suur skeptik läks viimsele teele Digikultuur. E-riigi võistlevad visioonid Vikerkaar loeb. Meelis Friedenthali metafüüsilised jutud Meeleparanduse õhtuõpik Krimiromaan, mis toimib kui reisiplaanide inspiratsiooniallikas Ülo Soosteri lugu: kuum põrandaalune kunst Moskva pööninguateljeedes Aja auk. Kuradiga mestis Juurikas. Kõik teevad pensioniplaane Juurikas. Halloween – süvariigi vandenõu (1) NÄDALA PLAAT. Reaalne virtuaalsus virtuaalses reaalsuses Arter Roberta Einer: keegi ei saa Eestis aru, kui hea siin on ja kui tõsine asi on koroona maailmas Mihkel Raud: Arusaamatu, miks me mõnes küsimustes keeldume ikka veel keskajast kaugemale minemast (61) «Ilge pauk käis! Ei midagi erilist!» Sportlaste põnevad ametid: piloot, politseinik, lennujuht, juuksur, psühholoog ja grimeerija Trump on kõvem mees kui Biden. Fakt! (6) Maavärina aasta Eesti restoranides. Mis neist saab? Sügis hiilib pliidile. Kuidas teeb tummist Burgundia veisepada Pärnu Gastronoomi peakokk? Uue ajastu Defender Minikostüüm ja teised seksikad moehitid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Silmapaistev noortekas

2 min lugemist
Mats Strandberg, Sara B. Elfgren Tõlkinud Kadi-Riin Haasma «Ring» Varrak 2012, 406 lk FOTO: Repro

Suur osa tänapäeva tõlkenoortekirjandusest on fantaasiaromaanid, kust aeg-ajalt leiab ka päriselu probleeme, ent suurte saladuste ja tunnete kõrval tegeletakse nendega pinnapealselt. Rootsi autorid Mats Strandberg ja Sara. B. Elfgren on elulised probleemid aga suurelt käsile võtnud.

Tellijale Tellijale

Rootslaste romaanitriloogia esimesed kaks osa «Ring» ja «Tuli» pole teiste fantaasiaromaanidega võrreldes paksemad, küll aga sisutihedamad. Sündmustik keerleb ümber hulga peategelaste, kellele kõigile antakse võimalus lugu läbi iseenda jutustada. Just erinevate tegelaste vaatepuntide vaheldumine annab raamatutele põnevuse.

Väikeses Engelsforsi linnakeses on elu lihtsalt öeldes igav. Seal on üks peaaegu mahajäetud kaubanduskeskus, üks ajaleht ja keskkool. Ühtlasi on see väheste elanikega paik üks maailma maagilise ajaloo sõlmpunkte. Pärast 17. sajandit teist korda sündiv Väljavalitu, kes peab tegema lõpu inimkonna algusest saadik kestvale võitlusele deemonitega, tekib just selles kolkas. Lisaks maailma hävitada soovite jõududega võitlemisele on Väljavalitu mureks teised nõiad, kes mingil juhul ei taha tunnistada, et kamp tüdrukuid on võimsamad ja tähtsamad kui nemad. Sest imekombel pole Väljavalituks üks inimene, vaid seitse – terve Ring.

30.10.2020 01.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto