Sisukord
Eesti
Postimees

Teenuskeskuse musternäidis

3 min lugemist
Kadi Noor hoiab süles Sänna ökopoes asuvat kasti, kuhu poekülastajad saavad ostu eest jätta just neile meelepärase summa. FOTO: Mirjam Nutov

Mul on veel selgelt silme ees pilt, kuidas me koos Hendriku ja lastega selle vana lagunenud maja ees seisime ning mõtlesime, et mida me nüüd siis tegema hakkame,» kirjeldab Sänna kultuurimõisa perenaine Kadi Noor (36) seda, kuidas kõik alguse sai.

Tellijale Tellijale

Et Noortel olid lisaks etteantud missioonile – tõmmata külas käima kultuurimõis – ka oma mõtted ja soovid, hakkasid nad lihtsalt otsast tegutsema. Ühes vabatahtlike ja oma jõududega tehti korda muist mõisa­ruume ning hakati samal ajal korraldama laagreid ja üritusi, mis leidsid kiiresti tee paljude huvilisteni. Populaarseim neist on Sänna taevarada (matkarada, kuhu on paigutatud Päikesesüsteemi mudel mõõtkavas 1:1 miljard – toim).

«Kui nägime, et see on nii äge, et siin toimub erinevaid tegevusi, et siin on erinevad keskkonnad, kuhu tulla üksi, kahekesi, kogu oma perega, siis tekkis meil suur soov neid mõtteid ja ruume teistega jagada,» räägib Kadi suure innustuse ja säraga silmades.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto