R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kunstnik kontrollib joonistades reaalsust

Raimu Hanson
, reporter
Kunstnik kontrollib joonistades reaalsust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Skulptoriharidusega vabakutselise kunstniku Heikki Leisi (39) ees on fotokaamera, mille tegemiseks läks tal vaja mitutsada pliiatsit. Näitust «Reaalsuse kontroll» saab Tartu kunstimaja (Vanemuise 26) väikeses saalis vaadata 5. maini.
Skulptoriharidusega vabakutselise kunstniku Heikki Leisi (39) ees on fotokaamera, mille tegemiseks läks tal vaja mitutsada pliiatsit. Näitust «Reaalsuse kontroll» saab Tartu kunstimaja (Vanemuise 26) väikeses saalis vaadata 5. maini. Foto: Kristjan Teedema

Pärast oma sihtotstarbelise ülesande täitmist on saanud kunstiväärtuse neli vana telerit. Skulptoriharidusega Heikki Leis on välja saaginud neli ekraaniosa ja kasutanud neid pildiraamina.

Klaasist ekraanide asemel on kaks pliiatsi ja kaks tindipliiatsiga joonistatud pilti, mis kujutavad telerist nähtut, muu hulgas stoppkaadrit sarjast «Õnne 13».

«Minu meelest vaadatakse tihtipeale, kui on tekkinud jama või midagi niisugust, hästi palju telekat,» kommenteeris kunstnik. «Uudistesaatesse või meelelahutusse, seriaali või filmi süüvimisega põgenetakse mingil määral reaalsuse eest, et oma mured ära unustada.»

Märksõnad
Tagasi üles