K, 6.12.2023

Juhtkiri: Itaalia ebaselge tulevik

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärast ligi kaks kuud väldanud poliitilist patiseisu ning nurjunud katseid valitsust moodustada sai Itaalia lõpuks uue valitsuse. Tõsi, homme pannakse uus valitsus parlamendi mõlemas kojas veel usaldushääletusele, mille eile presidendi ametisse vannutatud peaminister Enrico Letta ja tema 21 ministrit ilmselt aga probleemideta läbivad.

Poliitiline ummikseis näikse olevat selleks korraks möödas, Itaalia elus keeratud uus lehekülg ning president Giorgio Napolitano aktiivse rolli järgi valitsuse moodustamisel Napolitano imeks tituleeritud koalitsioonivalitsus võiks alustada tööd majandushädadega riigi juhtimisel õigetele rööbastele. Mõnigi ekspert aga usub, et nii lihtne see siiski pole.

Nii on osa analüütikuid ennustanud, et ehkki Lettat tuntakse poliitikuna, kes suudab omavahel tülitsevad erakonnad kokku tuua, peab tema juhitav valitsus parteide erimeelsuste ja vastuolude tõttu vastu vaid mõne kuu. Ka on usutud, et uued valimised võivad tähendada, et valitsuse etteotsa tõuseb taas vastuoluline ekspeaminister Silvio Berlusconi, kes praegu peab leppima tagatubadest niidikeste tõmbamisega.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles