R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigipalgad püsivad paigal

Heidi Ojamaa
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Riigiametnike ja Eesti keskmiste palkade muutumine.
Riigiametnike ja Eesti keskmiste palkade muutumine. Illustratsioon: Rahandusministeerium

Majanduskriisile eelnenud perioodil oli avaliku sektori töötajate palga ja Eesti keskmise palga vahe praegusest märkimisväärselt suurem. Kui 2000. aastal oli avaliku halduse keskmine kuupalk Eesti keskmisega võrreldes 28 protsenti suurem, siis 2012. aastal oli see vahe vaid 18 protsenti.

Palgavahe hakkas vähenema, kui 2009. ja 2010. aastal kahandati võrreldes 2008. aastaga riigi tegevuskulusid kokku ligikaudu 147 miljonit eurot ehk 9,36 protsenti. Avalike teenistujate palk langes toona 12 protsenti, Eesti keskmine palk aga viis protsenti.

2011. aasta riigieelarvet planeerides otsustas valitsus, et 2011. aastal tegevuskulusid ei vähendata, nii jäi ametnike palga langus vaid ühele protsendile. Eesti keskmine palk kasvas tunamullu ühe protsendi võrra. See näitab, et avalikus halduses on palgakasv olnud aeglasem kui turul keskmiselt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles