Sisukord
Tarbija
Postimees

Androidiga sülearvutid veavad hinnad alla

1 min lugemist
Android. FOTO: Android

Tehnoloogiafirma Intel teatas möödunud nädalal, et sülearvutite hinnad võivad juba lähitulevikus langeda alla 155 euro piiri, kirjutab Cnet. Märkimisväärne on see, et tegemist ei ole mitte Windowsi, Linuxi või Chrome’i operatsioonisüsteemi kasutavate masinatega. Operatsioonisüsteemina on kasutusel hoopiski Android. Teadupärast on Google’i arendatav Android praegu populaarseim nutitelefonide platvorm, mida kasutab ka lugematu arv tahvelarvuteid.

Tellijale Tellijale

Sülearvutite hinna langusele vihjas Inteli tegevjuht Paul Otellini juba paar nädalat tagasi, jättes siiski detailid täpsustamata. Möödunud nädalal teatas aga Inteli juhtivtöötaja Dadi Perlmutter, et odavad, kuid seejuures puutetundliku ekraaniga sülearvutid hakkavad kasutama Androidi platvormi ning «mootorina» tiksub korpuses Inteli Atomi protsessor.

«Meil on tehnoloogia, mis lubab toota väga odavaid arvuteid,» ütles Perlmutter. «See, kui palju hakkavad maksma Windows 8ga varustatud uued sülearvutid, on aga suuresti Microsofti öelda,» täpsustas ta. Eelduste kohaselt võiksid uued Windows 8ga varustatud sülearvutid maksta alates 300 eurost.

06.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto