L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mati Heidmets: Eesti maailmas – usume Euroopa Liitu!

Mati Heidmets
, Eesti inimarengu aruande 2013 peatoimetaja
Facebook
Comments
Foto: Eesti Koostöö Kogu

2013. aasta inimarengu aruanne näitab, et suurel gloobusel näeb Eesti hea välja – ÜRO klassifikatsiooni järgi kuulume väga kõrgelt arenenud riikide hulka. Euroopa võrdluses oleme hinnangute poolest, mida ise oma praegusele olukorrale anname, ELi kehvemate hulgas, kuid tulevikuoptimismi poolest esireas. 

Kaks aastakümmet on Eesti olnud osa avatud maailmast. 2013. aasta inimarengu aruanne küsib: kuidas näeb Eesti välja suure maailma taustal, kuivõrd oleme hakkama saanud globaalsel asjade, ideede ja poliitikate turuplatsil? Aruanne uurib meie positsiooni nii maailmas kui Euroopas, toetudes tavapärastele ÜRO inimarengu näitajatele, aga ka teistele rahvusvahelist tunnustust leidnud mõõdupuudele.

Mida laiem võrdlus, seda ilusam pilt – suurel gloobusel näeb Eesti hea välja. ÜRO klassifikatsiooni kohaselt kuulume väga kõrgelt arenenud riikide hulka. Maailma mastaabis pole Eesti sugugi vaene ääremaa, milliseks ennast ajuti mõtleme – tegelikult oleme keskmisest tunduvalt rikkam, targem ja edenenum riik, globaalsel turuplatsil hästi hakkama saanud ühiskond. Võttes võrdlusaluseks Euroopa, on pilt mitmekesisem, silma torkavad nii meie tublidus kui ka murekohad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles