N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahvakogu ettepanekud jõuavad riigikogusse sügisel

Rahvakogu ettepanekud jõuavad riigikogusse sügisel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Põhiseaduskomisjoni liikme Mart Nuti (IRL) sõnul võtab riigikogu rahvakogu esitatud rahvaalgatuse ja valimisseadusega seotud teemad menetlusse ilmselt alles sügisel. Erakonnaseadus loodetakse aga vastu võtta enne suve.


Põhiseaduskomisjon arutas rahvakogu ettepanekuid eile ja otsustas need jaotada valdkondadeks ning määrata ajakava, millal iga valdkonna ettepanekud peaks andma tulemuse konkreetse seadusmuudatuse näol. «Praegu me leppisime selles kokku, et üks koalitsioonisaadik ja üks opositsioonisaadik vaatab meie nõunikega võimaliku ajakava läbi,» ütles Nutt ERRi uudisteportaalile.

Täna jätkub põhiseaduskomisjonis arutelu erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu projekti üle, mis viiakse Nuti sõnul lähiajal ka riigikogu suurde saali.

«Need ettepanekud, mis on erakondade rahastamisega seotud, läheksid kindlasti sinna seadusesse,» märkis Nutt. «Kas me seda vastu jõuame võtta, ei oska ma öelda. Kõik sõltub sellest, kui palju tuleb esimese ja teise lugemise vahel ettepanekuid ja kuidas leitakse ühine meel.»

Rahvakogu esitas aprillis riigikogule 15 ettepanekut, mis Nuti sõnul puudutavad mitme erineva seaduse temaatikat, ja neid on mõistlik käsitleda erinevaid seadusi arutades.

Märksõnad
Tagasi üles