Sisukord
Arvamus
Postimees
07.04.2020
Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust (20) Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Juhtkiri: me hoiame teil silma peal

2 min lugemist

Täna saab aasta päevast, mil Silver Meikar avaldas Postimehes arvamusloo «Erakondade rahastamisest. Ausalt». See polnud esimene sellesarnane, vaid üks seerias, millest iga lugu oli astunud sammu lähemale erakondi puudutavate probleemide esiletoomisele. Alles kolmas kirjutistest, mis rääkis varjatud rahastamisest, käivitas sündmuste ahela, mille lülideks on ka «Harta 12», Jääkeldri protsess ning Rahvakogu.

Tellijale

Kuid ehk ei olekski too lugu toonud kaasa enamat kui tagasihoidliku pahameele minevikus toimunud sahkerdamiste pärast, kui Reformierakond oleks ammused asjad üles tunnistanud, vabandust palunud ja erakonna sees ning teiste erakondadega aru pidanud, kuidas igasugusest ebaseaduslikkusest edaspidi hoiduda. Kuid seda ei juhtunud. Salgamise ja halvustamisega aitas Reformierakond loo skandaaliks paisumisele ise agaralt kaasa.

Ja hea on, et aitas. Tänu sellele tuli avalikuks palju suurem probleem kui pelk rahastamine – erakondade sisedemokraatia puudumine, kartellistumine, valetamine, üleolev suhtumine, karistamatusetunne ja arusaam endast kui asendamatutest. Väljapoole suunatud sõnum, nagu oleks rahva pahameele põhjustanud üksnes erakonna kehv kommunikatsioon, on üsna küüniline. Valetamisest ei tee tõerääkimist ka hea kommunikatsiooniga.

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto