Sisukord
Arvamus
Postimees

Kadri Inselberg: mina Eestist ära ei lähe

2 min lugemist
Kadri Inselberg FOTO: Liis Treimann

Väljaränne on olnud Eestis valus probleem juba aastaid, kuid viimased statistikaameti andmed, mis näitasid, et mullu väljaränne suisa kahekordistus, sundis mind lõpuks kirja panema põhjused, miks mina Eestist ära minna ei taha.

Tellijale Tellijale

Mina pole kunagi tahtnud raha pärast välismaale kolida. Võib-olla sellepärast, et armastan oma tööd, mida ma keelebarjääri tõttu välismaal kuidagi samal tasemel teha ei saaks. Küll aga tundsin näiteks pärast kolme nädalat imelise Pariisi tänavatel kõndimist, et tahaksin olla selle rahvusvahelise tuiksoone osa, tahaksin rääkida prantsuse keeles ja nimetada ennast pariislaseks. Aga kui pärast Estonian Airi lennukisse astusin ja stjuardess mind rõõmsalt «terega» vastu võttis, hüppas mu süda sõna otseses mõttes rõõmust ja teadsin, et tegelikult juba igatsesin kogu hingest Eestit.

Pärast seda pole ma pikemaks ajaks välismaale elama asumist kaalunud. Kindlasti on üks põhjus selles, et mu elu on kodumaal paika loksunud ja olen sellega rahul. Küll aga näen väga tihti Facebookis, kuidas mu sõbrad ja tuttavad oma elukohaks mõne välisriigi määravad. Kes sellepärast, et ei leidnud Eestist piisavalt väljakutseid, kes polnud rahul oma sissetulekutega. Ma usun, et kunagi pole ka olnud nii palju, sealhulgas positiivseid näiteid lahkujatest, kui on praegu.

10.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto