Sisukord
Arvamus
Postimees
01.06.2020
Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (30) Eesti Eesti lühiuudised Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (8) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (34) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: Balti erinevused

2 min lugemist

Me pole ühesugused, kuid meil on kindlad ühishuvid

Tellijale Tellijale

Muu maailm, eelkõige just see, mis jääb väljapoole Euroopat, kuid tihti ka maailm Euroopa sees, näeb Balti riike ühesuguse pisikese seltskonnana. Kuid me ise teame väga hästi, millised on meie erinevused ja millist pingutust nõuab Balti riikide omavaheline koostöö. Püüe laiendada seda mõõtkava Balti-Põhjalaks põhineb lootusel, et assotsiatsioon jõukate Põhjamaadega innustab ka meid kolme ühiselt arengu nimel edasi rühmama. Kahtlemata ongi see eeskuju innustav, ent reaalsus venib poliitilisele retoorikale aeglaselt ja võiks isegi öelda, et kaunis vastumeelselt järele.

Erinevustele vaatamata on meil ka palju sarnast. Üks oluline sarnasus seisneb selles, et me kõik kolm oleme NATO piiririigid. Ometigi pole Eesti ja Leedu suutnud jagada NATO õhuturberotatsioone Zokniai ja Ämari baaside vahel. Samuti tekitavad meile meelehärmi Leedu kokkulepitust palju väiksemad kaitsekulud. Majanduskriisist toibudes võib sellist poliitilist otsust küll mõista, kuid unustada ei saa, et NATO peakorterist vaadatuna oleme ikkagi üks piirkond, kust antav signaal enese kaitsetahte kohta peaks samuti olema ühesugune.

30.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto