R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ujumiskoht valmib reedeks

Risto Mets
, reporter
Ujumiskoht valmib reedeks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sihtasutuse Vooremaa Looduskeskus juht Tarmo Raudsepp näitab Saadjärve põhjamudast välja sikutatud planke, mis olid tõenäoliselt omaaegse veesüsteemi osad.
Sihtasutuse Vooremaa Looduskeskus juht Tarmo Raudsepp näitab Saadjärve põhjamudast välja sikutatud planke, mis olid tõenäoliselt omaaegse veesüsteemi osad. Foto: Kristjan Teedema

Tööga on tuli takus, sest reede õhtuks peab Tabivere uuendatav supelrand valmis olema. Ujumiskoht ise nii palju ei muutugi, kuivõrd autode parkimise võimalused ja liivaga kaetud ala, kus päevitada.

Esimene valmimistähtaeg oli tegelikult varemgi, kuid et ehitus tõi üha uusi üllatusi, tuli ettevõtmist suuresti rahastavalt põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt ajapikendust paluda, kõneles ranna uuendamist juhtiv Tarmo Raud­sepp. Üllatusena tõi ta kõigepealt välja asjaolu, et ala, kuhu rajati uus parkla, osutus esialgu arvatust märksa soisemaks.

Voore allosas järve kaldal pressivad maapinnast välja justkui sajad väikesed allikad. Seetõttu ei muutnud maapinna tuntav tõstmine platsi kuivemaks. Et autod sinna tulevikus kinni ei jääks, tuli rajada uued kraavid, kustkaudu voolab liigne vesi vulinal järve.

Märksõnad
Tagasi üles