Sisukord
Eesti
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (20) Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (99) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (14) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (14) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (4) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (1) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik tahab panna taksosõidu hinnale piiri

2 min lugemist
FOTO: Toomas Huik / Postimees

Lisaks taksondusele on riigikogus arutlusel olevas ühistranspordiseaduse eelnõus mitmeid muutusi, millest mõnes ollakse eriarvamusel. Näiteks vaieldakse sellegi üle, kas kommertsliinidel inimesi vedavad bussifirmad peaksid puudega inimesi ja eelkooliealisi lapsi tasuta sõidutama (praegu on neil see kohustus) või peaks riik firmadele tasuta sõitjate piletid hüvitama. Viimast lahendust pooldab bussifirmasid esindav autofirmade liit.

Tellijale Tellijale

Kõige teravam ja põhimõttelisem arutelu on tekkinud aga eelnõu punkti ümber, mis seaks taksoteenusele hinnapiiri. Eelmisel nädalal oli eelnõu riigikogu majanduskomisjonis, sealt suunati see suurde saali. Majanduskomisjoni liige sotsiaaldemokraatide esindaja Tiit Tammsaar ütles, et on räägitud ka sellest, et piirhinna peaks määrama riik. Eelnõusse jäi aga, et see õigus antakse linnadele ja valdadele. Seadusemuudatuse ajendi ja ohtralt näiteid hinnapiiri vajalikkusest on andnud Tallinna taksoturul toimuv.

Kuigi ühtset seisukohta pole eri erakonnad veel sõnastanud, kalduvad sotsid ja Keskerakond piirhinna kehtestamist toetama. Tiit Tammsaar väitis end samuti piirhinna poolt olevat. Sama kinnitas keskerakondlane Olga Sõtnik (temagi esindab oma parteid asja menetlevas majanduskomisjonis) ja kuigi Sõtnik ütles, et fraktsioonis pole asja veel arutatud, eeldab ta, et pigem kaldutakse pooldama. Samale viitab Tallinna linna soov kirjutada seadusesse taksohinnakirja sekkumise võimalus.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto