R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik tahab panna taksosõidu hinnale piiri

Mikk Salu
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Foto: Toomas Huik / Postimees

Lisaks taksondusele on riigikogus arutlusel olevas ühistranspordiseaduse eelnõus mitmeid muutusi, millest mõnes ollakse eriarvamusel. Näiteks vaieldakse sellegi üle, kas kommertsliinidel inimesi vedavad bussifirmad peaksid puudega inimesi ja eelkooliealisi lapsi tasuta sõidutama (praegu on neil see kohustus) või peaks riik firmadele tasuta sõitjate piletid hüvitama. Viimast lahendust pooldab bussifirmasid esindav autofirmade liit.

Kõige teravam ja põhimõttelisem arutelu on tekkinud aga eelnõu punkti ümber, mis seaks taksoteenusele hinnapiiri. Eelmisel nädalal oli eelnõu riigikogu majanduskomisjonis, sealt suunati see suurde saali. Majanduskomisjoni liige sotsiaaldemokraatide esindaja Tiit Tammsaar ütles, et on räägitud ka sellest, et piirhinna peaks määrama riik. Eelnõusse jäi aga, et see õigus antakse linnadele ja valdadele. Seadusemuudatuse ajendi ja ohtralt näiteid hinnapiiri vajalikkusest on andnud Tallinna taksoturul toimuv.

Kuigi ühtset seisukohta pole eri erakonnad veel sõnastanud, kalduvad sotsid ja Keskerakond piirhinna kehtestamist toetama. Tiit Tammsaar väitis end samuti piirhinna poolt olevat. Sama kinnitas keskerakondlane Olga Sõtnik (temagi esindab oma parteid asja menetlevas majanduskomisjonis) ja kuigi Sõtnik ütles, et fraktsioonis pole asja veel arutatud, eeldab ta, et pigem kaldutakse pooldama. Samale viitab Tallinna linna soov kirjutada seadusesse taksohinnakirja sekkumise võimalus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles