T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paloma Krõõt Tupay: tasuta poliitikuid ei ole

Paloma Krõõt Tupay
Paloma Krõõt Tupay: tasuta poliitikuid ei ole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paloma Krõõt Tupay
Paloma Krõõt Tupay Foto: Erakogu

Võitlusplatsile on toodud värskelt valminud erakonnaseaduse eelnõu ning täna toimuv esimene rahvakogu ettepanekute avalik arutelu põhiseaduskomisjonis. Milleks riigikogu ei olnud paljude aastate jooksul suuteline, selleks kulus kodanikel vaid üks nädalavahetus.

Siiski pole esitatud mõtted riigikogule sugugi tundmatud (selles on Rait Marustel õigus). Nii mõnigi neist on opositsiooni eelnõuna (juba korduvalt) maha hääletatud. Millega riigikogu pole viitsinud mugava eluga laisaks läinud pead vaevata, sellega paneme meie neid nüüd tegelema – vähemalt etapivõit on kodanike oma. Aga kas meil on ka põhjust selle üle uhkust tunda?

Ühes oleme isegi kommentaariumides ühel meelel: poliitikud on korrumpeerunud, erakonnad nende musta raha matmispaigad. Meid toetavad rahvakogu raportis avaldatud osalejate seisukohad: erakondade riigieelarveline toetus on liiga suur, annetused erakondadele peaksid olema keelatud ning liikmemaks peaks olema erakonna ainus lubatud rahastamisallikas. Tahame erakondade valimisreklaami keelustamist ja erakonna asutamiseks vajaliku tuhande liikme künnise langetamist. (Ma ei alahinda siin rahvakogu ekspertide mõjuanalüüse, mis esitatud ettepanekuid tasakaalukalt hinnata oskasid, aga julgen kahelda, kui palju tavakodanikke töötas läbi rahvakogu 264-leheküljelise raporti.)

Märksõnad
Tagasi üles