Sisukord
Arvamus
Postimees
12.08.2020
Joakim Helenius: võtan Eesti kodakondsuse ja astun parteisse! (71) Eesti Helme: jutt huvide konfliktist on poliitiline malakas Eesti lühiuudised Emapiimapiknikul jagati kogemusi Ilissoni võluvitsad: digipädevus ja tulevikuoskused (2) Hiidpalgaga haridusametnik näitas veenvalt klassi Teatrimajad jätkavad publiku hajutamist Majandus Majanduse lühiuudised Jaanus Murakas: farmi juhid peavad juba ise lüpsma minema Pettusega vahele jäänud nõuavad ikka toetust Välismaa Plahvatus pühkis ametist Liibanoni valitsuse Valgevenes jätkub valimiste järel protestilaine Saksa lapsi saadeti natside juhitud kuurortidesse Välismaa lühiuudised Briti valitsus nõuab migrantide tõkestamisel prantslaste abi Slovakkia-Venemaa tüli jäljed viivad Berliini mõrvani Hispaania monarhia kõigutaja Arvamus Juhtkiri: Hongkongi ja vaba maailma tulevik Herman Kelomees: George Soros ja tema vaenlased Andrei Kuzitškin: patriootide kool Airi Hallik-Konnula: pakendikott igasse koju! Tarmo Pikner: teised tulemised Kultuur Kultuuri lühiuudised Toomas Kümmel: kõik riigid on omamoodi mõttetud «Õitsva mere» salajased hoovused Saaremaa taluõuel Rumalate inimeste mõttetu surm Sport Spordi lühiuudised Itaalia korvpalliklubi ehitab võistkonda ümber Eesti talendi, et tõusta tagasi tippu Hooaega tagasihoidlikult alustanud Rasmus Mägi rahustab pöidlahoidjaid, lubades juba paari päeva pärast mehist ajakärbet Prokuratuuri süüdistus: Andrus Veerpalu lubas oma toas tegeleda veredopinguga (2) Intervjuu ⟩ Cédric Énard oma põhimõtetest, karistusmeetoditest ja suvisest frustratsioonist Tartu Koolijuhid valmistuvad eriolukorraliseks õppeaastaks Tallinn tuleb Tartule kolme kilomeetri jagu lähemale Tartu lühiuudised Piirangud küll, aga mõned siiski võivad. Miks nii? Politsei tabab üha rohkem kiiruseületajaid Septembris avab uksed erilise välimuse ja sisuga uus Elva spordihoone Tartuffist jääb jälg, mille teeb Ajuokse kunstnik Stina Hajusalt paigutatud toolide kõrval leidus ruumi lamamisekski Kuulsa tänavakunstniku paljastamine Krõõt Kiviste: autovabaduse puiestee oli aus tehing Vambola Paavo: viirusepealinn Tartu kutsus ise kurja välja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: kõhklusi tekitav pretsedent Tallinna koolivõrgus

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Võiks alustada Eesti uuema aja vanasõnaga: tasuta kõrgharidus ees, tasuline põhiharidus järel. Just sedamoodi kardab haridusministeerium minevat reaali põhikoolile ehk uue nimega Tallinna kesklinna põhikoolile koolitusluba andes. Teatud kõhklusi tekitab see plaan tõepoolest.

Tellijale Tellijale

Turuloogika järgi on asi muidugi lihtne – kus on nõudlus, sinna tuleb ka pakkumine, kuid kas turuloogika on see, mille alusel haridust korraldada? Mõnes riigis kindlasti, kuid mitte neis, kelle haridussüsteemi eeskujuks pidades me enda oma korraldame. Selline areng käiks vastu senisele põhimõttele, mis näeb ette laste haridusvõimaluste võimalikult väikese sõltuvuse vanemate rahakotist ning võimalikult ühtlase taseme vähemalt põhihariduse vallas. Reaalsuses see muidugi päris nii ei rakendu – erinevad on nii õpilaste võimed kui ka soovid – ning nii ongi oma koha leidnud koolikatsed ja erakoolid.

Üldhariduslikud erakoolid pole Eesti hariduses uus nähtus. Ilmselt on neist üks tuntumaid Tallinnas asuv Rocca al Mare kool. Erakoolid on vajalik alternatiiv koolivõrgule. Reeglina tõukub erakooli loomine just soovist pakkuda piirkonnas midagi, mida tavaline koolivõrk ei paku.

11.08.2020 12.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto