N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Miks lapsed kodus süüa ei taha?

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Kuigi kokkamine on Eestis moes, tõdevad lasteaiatöötajad, et paljudes peredes vanemad kas ei oska süüa teha või puudub neil see harjumus.

«Peredes ei ole kindlaid söögikordasid, ei ole ühise laua taga söömise tava,» pakkus Inga Salupere välja ühe võimaluse, miks lapsed kodus süüa ei taha. Ta lisas, et paljudes peredes kodus enam süüa ei tehtagi. Nende lasteaias on igal vanemal võimalik tulla lõunasööki proovima ning pärast seda palutakse neil vastata mõnele küsimusele. «Üks küsimus on, et kui tihti ta lapsega süüa teeb. Valdavalt vastatakse, et nädalavahetusel. Aga mida siis ülejäänud õhtutel süüakse?» imestas ta.

Nende lasteaia kogemuse kohaselt tuleb näiteks esmaspäeval teha rohkem süüa, sest lastel on kõhud tühjad. «Ma ei arva, et asi oleks rahas. Pigem kodus lihtsalt süüa ei tehta ja palju sa müslit ja jogurtit ikka sööd,» arvas majandusjuhataja. Ka magavad lapsed esmaspäeviti paremini kui muidu, sest on nädalavahetusest väsinud. «Arvata võib, et kodus päeval ei magata, kellaajad on sassis,» tõdes Salupere ja lisas, et nii on olnud läbi aastate, sõltumata sellest, kas on masu või mitte.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles