Sisukord
Arvamus
Postimees
28.03.2020
Eesti Karm rikkumine: koroonahaige šoppas suures toidupoes (3) Kuidas koroonaviirust ära tunda? Ja teised korduma kippuvad küsimused Korraldused eriolukorra juhilt Majandus Baltika haaras viimase päästerõnga järele (1) Sutter: uus õlitehas pakub kriisis õnge (9) Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis Välismaa Ühiskondlik usaldus aitab Rootsil hoiduda käskudest Taani ja Norra vaatavad rootslaste leebust hämminguga (6) Aimar Ventsel: Venemaa vastukäivast koroonainfost on raske aru saada (3) KOHALIK VAADE. Ekskuninga uus skandaal võib anda surmahoobi Hispaania monarhiale Arvamus Suur nägu ⟩ Koroona sai sitke vastuvõitleja (2) Ameerika hääl Spordikröösuse prohmakas Terve mõistuse kehastaja Aarne Seppel: mis on inimese hind? (2) Sport Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust Suur lugu ⟩ Thierry Neuville: kahel korral olen tõesti mõelnud, et kas karjääriga ongi kõik Merendus Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis AK Mihhail Lotman: koroonaviirus kui meie ajastu katk (1) Reet Hiiemäe: läbi epideemiate kanduv rahvapärimus EKI keelekool: silma nähes, kõrva kuuldes, käe katsudes Maris Kuperjanov: pandeemia elukaar internetimeemides (1) Jüri Adams: altkäemaks ja pistis. Korruptsiooni lähiajalugu ja olevik Digikultuur. Sotsiaalmeedia – täiuslik või täiesti rikkis? Spioon, kes tsiteeris Hamletit Nädala plaat: Erakliku superstaari mitu mina ja permanentselt verine nina Aja auk. Tabudeta Juurikas. Valitsus ja tualettpaberi­kriis Arter Marju Lauristin: see kriis teeb meist paremad inimesed! (32) Inimesed kriisi eesliinil VIDEO. Treeni, muidu lähed hulluks! Ilus väike eesti tüdruk andis Tokyos lahingu (5) Kriisiköök: riis ja tatar praepannile See on ainult su peas. Oculus Quest toob virtuaalreaalsuse lähemale kui kunagi varem Ford Puma: uus kass linnas! Kas oled tolmulapp või diiva? Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Viive-Riina Ruus: Reaali põhikool on halb pretsedent

4 min lugemist
Viive-Riina Ruus FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Viive-Riina Ruus kirjutab, et erapõhikooli asutamine Tallinna reaalkooli sotsiaalse kapitali toel on pretsedent, mis annab avalikkusele signaali, et Eestis on teretulnud erahariduse laienemine juba kohustusliku põhihariduse tasemel, alusel ja asemel.

Tellijale

Erapõhikooli asutamine Tallinna reaalkooli sotsiaalse kapitali toel on märgilise tähendusega. 130-aastane koolimaja on vanem kui Eesti Vabariik. Selle kooli õpetajad ja õpilased võitlesid iseseisvuse eest Vabadussõjas. Praegugi sisendab kooli kõrval olev ausammas aukartust nende eneseohverduse ja vapruse ees. Reaal on avaliku ruumi osa, nagu Estonia või Draamateater. Sama võõrastav, nagu oleks Estonia erateater, on ka reaali erakool.

Sellise kooli loomine on pretsedent, mis annab avalikkusele signaali, et Eestis on teretulnud erahariduse laienemine juba kohustusliku põhihariduse tasemel, alusel ja asemel. Kellele oleks kasulik, kui haridusruum heade koolide tasuliseks muutumise tõttu kitseneb? Eeskätt peredele, kel on raha, et maksta õppemaksu (mis reaali erakoolis oleks kuuldavasti ligi poolteist tuhat eurot aastas), lootuses, et kallim haridus on parem ja aitab järeltulija haljale oksale. Kindlasti erakooli õpetajale, kelle palk oleks parem tavakooli õpetaja omast ja kes saab veel lisaks loota, et «korralikest kodudest» pärinevate kasvandikega on vähem vaeva, sest lapse õpiraskuste puhul on vanemad valmis palkama abiks koduõpetaja.

27.03.2020 29.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto