Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Robert Kitt: Realistid on harjunud otsima lahendusi – ka koolivõrgus

2 min lugemist
Robert Kitt. FOTO: Erakogu

Vabakonnad ja kodanikualgatus on nähtused, mis on viimasel ajal järjest rohkem pead tõstnud. Vabakondi on erinevaid; samuti on erinevaid tegutsemise eesmärke. Kuna eestimaalased on poliitiliselt väheaktiivsed, siis ilmselt enamik kodanikest ei seosta ennast ühegi vabakonnaga. Samas ei ole see päris nii. Kõik me oleme käinud ühes või mitmes koolis ja kuulume nende koolide vilistlaste hulka. Tavaliselt piirdub vilistlaseks olemine kokkutulekuga – vähe on kuulda olnud, et ühe või teise kooli vilistlased on organiseerunud ning võtavad ühiselt midagi ette.

Tellijale

Tallinna reaalkooli vilistlaskond on küllalt soliidne. Kooli 132-aastase tegutsemisajaloo jooksul on tuule tiibadesse saanud suur hulk inimesi, kellest paljud mäletavad matemaatikatundi positiivse emotsiooniga. Vilistlastena peame oluliseks reaalainete süvaõpet, õpilaste süvendatud ettevalmistamist just reaalainetes ning Reaali Vaimu kandmist. Asjaolu, et Tallinna reaalkool on 2012. aasta lõpueksamite põhjal ka Eesti edukaim kool, on vilistlasele väheoluline, kuid meeldiv boonus.

Iga kool vajab oma tegutsemiseks ruume ning ruumipuudus on olnud üheks reaalkooli murekohaks nii kaua, kui ma mäletan. Kooli staadionile plaanitud juurdeehitisest on lastevanemate koosolekul räägitud peaaegu kümme aastat. Oma kulu ja kirjadega on ette valmistatud eskiisid ja tehtud arheoloogilisi kaevamisi. Mida ei ole, on uus maja. Kooliomaniku ehk Tallinna linna poolt on see ka arusaadav – miks investeerida kesklinna ühe kooli juurdeehitisse, kui äärelinnades vaevlevad paljud koolid õpilaste puuduses?

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto