E, 11.12.2023

Nikotiiniga e-sigaret tahetakse võrdsustada tavalise sigaretiga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui praegu võib Euroopas nikotiiniga e-sigaretti tõmmata kus tahes, siis tubakatoodete uues direktiivis tahavad Euroopa seadusandjad e-sigareti võrdsustada tubakatoodetega, mis tähendab ka samade piirangute laienemist e-sigarettidele.

Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku asendada tubakatoodete direktiiv uuega, millele on avaldanud toetust ka riigikogu, kirjutas Õhtuleht. «Esitatud seisukohtades on välja toodud, et tubakatoodete määratlus laieneks ka tubakat mittesisaldavatele toodetele, mida kasutatakse tubakatoodetega samal eesmärgil ning mis sisaldavad nikotiini,» rääkis sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Ivi Normet. Sellised tooted on e-sigaretid või sigaretid, mis ei sisalda tubakat, kuid millele on lisatud nikotiini.

Direktiivist jäävad välja nikotiinita sigaretid, mistõttu võib nikotiinita e-sigaretti tarbida igaüks, sõltumata ajast, kohast või vanusest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles