T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ilves ootab puhastust

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments
President Toomas Hendrik Ilves (esiplaanil keskel) kutsus eile keskpäevaks Kadriorgu Andrus Ansipi (vasakult), Sven Mikseri, Edgar Savisaare ja Urmas Reinsalu, et parteijuhid lahendaksid erakondade sisedemokraatia kriisi.
President Toomas Hendrik Ilves (esiplaanil keskel) kutsus eile keskpäevaks Kadriorgu Andrus Ansipi (vasakult), Sven Mikseri, Edgar Savisaare ja Urmas Reinsalu, et parteijuhid lahendaksid erakondade sisedemokraatia kriisi. Foto: Mihkel Maripuu

Reformierakonna sisehääletusskandaalist ajendatuna eile parlamendierakondade juhtidega kohtunud president Toomas Hendrik Ilves lausus, et asi pole vaid oravaparteis ning skandaal annab võimaluse õõnestada kogu valimissüsteemi usaldusväärsust ja Eesti mainet.

Tema kinnitusel vajab kõigi erakondade sisedemokraatia põhimõttelist muutust ausamaks ja avatumaks.

«Rõhutan: ühe erakonna sisevalimised ja Eesti e-valimised on nii sisuliselt kui ka tehniliselt kaks täiesti eraldi asja. Seda vahet tuleb teha,» ütles Ilves kohtumisel Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Urmas Reinsalu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Sven Mikseri ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaarega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles