R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhtkiri: Rock Summeri pehme mõjujõud

Postimees
Juhtkiri: Rock Summeri pehme mõjujõud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ajas muutuvad inimeste endi lood järjest väiksemaks ning lugusid hakkavad rääkima dokumendid. Neis on muidugi ka inimesed, kuid peamiselt vaid selleks, et kirjeldada protsessi, kuidas üks asjaolu viis teiseni ja miks kõik lõpuks nii oli. Ülejäänud inimesed on neis dokumentides pigem statistika.

Sündmuste põhjuste ja tagajärgede mõistmine on perspektiivi tajumiseks hädavajalik, aga vaid osa ajaloost tehakse vaibaga võimukoridorides. Teine osa tehakse seal, kus on statistika – inimesed, kellel ei ole erilist võimu üksinda midagi muuta. Näiteks rokkfestivalil.

25 aastat tagasi peetud esimene Rock Summer on samuti osa Eesti vabanemise ajaloost. Noored on igasuguse poliitilise režiimi ajal enam-vähem ühesugused. Kuigi eelmisele põlvkonnale tundub alati, et noorus on hukas, soovitakse lõbu ja põnevust sünniaastast hoolimata. Rock Summer kinnistas omas ajas inimeste jaoks teadmise, et ollakse lääne kultuuriruumi osa. Ja ajale iseloomulikult ei olnud Rock Summer noorte või fännide üritus, see oli massiüritus, sest kõik tahtsid end tunda osana läänemaailmast.

Märksõnad
Tagasi üles