K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus sagedusala tõstis Eesti 4G levilt Euroopas tippu

Kalev Aasmäe
Facebook Twitter
Comments
Neljanda põlvkonna mobiilside on mõeldud interneti kasutamiseks. Fotol on 4G netipulk.
Neljanda põlvkonna mobiilside on mõeldud interneti kasutamiseks. Fotol on 4G netipulk. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

EMT teatas eilehommikusel pressiüritusel, et on katnud 4G leviga 95 protsenti Eesti territooriumist. Ettevõtte juhi Valdo Kalmi andmetel on maailmas sellise tulemuseni jõudnud vaid Singapur ja Lõuna-Korea, Euroopas on Eesti 4G levilt aga konkurentsitult esimene.

Seni on kohalikud telekomioperaatorid kasutanud neljanda generatsiooni andmeside edastamiseks 1800 MHz ja 2600 MHz sagedusalasid. Kuigi kõrgemad sagedused tagavad tarbijatele parema levi linnades ja tihedalt asustatud piirkondades, on varasemalt analoogtelevisiooni käsutuses olnud, kuid nüüd lisaks kasutusele võetud 800 MHz sagedusala plussiks parem katvus ja siselevi.

Tehnilise järelevalve amet (TJA) kuulutas EMT avalikul konkursil 800 MHz esimese sagedusloa võitjaks 29. mail, sideteenuse osutamisega antud sagedusalal lubas ettevõte alustada hiljemalt 16. juunil.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles