N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kriminoloogiaprofessor: otsus tõi kohtusüsteemi õigusrahu

, suvereporter
Facebook Twitter
Comments
Tartu Ülikooli kriminoloogia professor Jüri Saar
Tartu Ülikooli kriminoloogia professor Jüri Saar Foto: Toomas Huik

Tartu Ülikooli kriminoloogiaprofessor Jüri Saar arvab, et ringkonnakohtu eilne otsus mõista maadevahetajad süüdi võib olla pöördeline hetk Eesti õigussüsteemis, sest korraga mõisteti korruptsioonis süüdi siiski kaks eksministrit.

Professori sõnul on tegu ka igati positiivse arenguga meie kohtupraktikas, kuna see näitab, et adekvaatsete otsusteni on võimalik jõuda igal tasemel. «Kui minu subjektiivset arvamust selle kohta küsida, siis loodan, et nii see otsus ka jääb,» ütles Saar, mööndes samas, et pole veel jõudnud otsusega lähemalt tutvuda.

Saare hinnangul on positiivne, et kuna meie õiguskaitseteenistusi on süüdistatud volituste ületamises ning liigses nuhkimises, lükkab nüüdne ringkonnakohtu otsus kahtlused ümber. «Minu arvates toob see otsus süsteemi õigusrahu, sest kohus tuvastas, et tõendeid koguti seadusele vastavalt,» ütles Saar.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles