Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: võimude lahususest, mis võiks olla enesestmõistetav

2 min lugemist

Võimude lahususe põhimõte kuulub demokraatliku õigusriigi oluliste alustugede hulka. Riigikogu ei võta endale valitsuse rolli, valitsus ei mõjuta kohtuotsuseid ja nii edasi – seadusandlik, täidesaatev ja kohtuvõim tasakaalustavad oma tegevusega üksteist. Eesti põhiseadus ütleb seda täiesti üheselt ning tunnetuslikult peaks see olema sügavalt juurdunud igasse kodanikku, riigiametnikest kõnelemata. Ometi tekib aeg-ajalt küsitavusi, piiripealseid olukordi ja selgeid piiride ületamisi, millele tuleb avalikkuse tähelepanu juhtida. Ikka selle sama riigi vundamendi ja põhimõtete kaitseks.

Tellijale

Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik on kirjutanud kohtunikele suunatud kirja, mis sisaldab teravat hinnangut Tallinna ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumis arutatud kaasusele ning üleskutset sarnastest eksimustest teada anda. Kui asekantsleril antud menetluses kasutatud õigusakti osas võibki olla põhjendatud eriarvamus selle tõlgendamise küsimuses, pole ometi niisuguses vormis lähenemine ilmselgelt kohane. Kohtunike pahameel on õigustatud, eriti kui säärast käitumisviisi on varemgi esinenud.

Sellises olukorras on kohtute haldamise nõukoja kokkukutsumine vägagi mõistlik samm. See on nimelt organ, mis koostöös justiitsministeeriumiga haldab esimese ja teise astme kohtuid ja on niisuguste erimeelsuste klaarimiseks õige koht. Asekantsleri kiri ja eriti selle toon võinuks jääda olemata.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto