P, 25.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tempo, tempo! Viimasel sekundil laevale ...

Laura Põldvere
Tempo, tempo! Viimasel sekundil laevale ...
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Proovis tuleb võtta vabalt: improvisatsiooni õppinuna, väidab Laura Põldvere, ei tunne ta mingit hirmu ega pinget, kuidas tundmatutes olukordades hakkama saada. Tema olek kinnitab seda väidet. Kirju kleidi päritolus pole ta päris kindel, kuid oletab, et see võib olla pärit Zarast.
Proovis tuleb võtta vabalt: improvisatsiooni õppinuna, väidab Laura Põldvere, ei tunne ta mingit hirmu ega pinget, kuidas tundmatutes olukordades hakkama saada. Tema olek kinnitab seda väidet. Kirju kleidi päritolus pole ta päris kindel, kuid oletab, et see võib olla pärit Zarast. Foto: Erakogu

Päeva esimeses pooles ootab esinemine Tartu Ülikooli aulas õigusteaduskonna lõpetajatele. Kaks mu endist klassiõde Miina Härma gümnaasiumist ja samuti üks paralleelklassi tüdruk saavad ülikooli lõpudiplomi – vahva on neid jälle näha. Ühe klassiõe ema on aktuse korraldajate hulgas.

Nad võtsid minuga poolteist kuud tagasi ühendust, et kuupäevad ja kellaajad klappima saada. Mõned esinemised on mul juba järgmise aasta jaanuariks kirja pandud. Oktoober ja november on samuti väga tihedad, aga detsember on veel üsnagi vaba.

Jõuan ülikooli aulasse ligi kaks tundi enne aktust, kella poole 11ks, et teha sound-check'i ehk heliproovi. Seal tuleb välja selgitada, kas kuulen piisavalt hästi saateinstrumenti, klaverit, kui valjult pean laulma ja kuidas see kõik ruumis kõlab. Alati tuleb arvestada ka sellega, et kui saal on tühi, kõlab muusika hoopis teistmoodi võrreldes sellega, kui saal on rahvast täis. Nii juhtubki, et kuigi paneme heli varakult paika, osutub vokaal täissaalis liialt vaikseks. Õnneks saab seda pärast esimest lugu helimehele öelda ja ta sätib kõik õigeks.

Märksõnad
Tagasi üles