L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tõnis Mägi, teel tuuma poole

Verni Leivak
Facebook Twitter
Comments
Tõnis Mägi
Tõnis Mägi Foto: Toomas Huik

Mida vanemaks inimene saab, seda targemaks ta muutub. Tarkus, see pole pähetuubitud võrrandid, vaid elutarkus, mida saab vaid aja ja kogemustega. Tõnis Mägi vananeb kuidagi visalt. Tema käitumine, kõnemaneer, viis, kui uudishimulikult ta ümbritsevat silmitseb, ei kannata mingit võrdlust enamiku eakaaslastega. Mäksi vaim on endiselt virge ja loojanatuur tundlik, isegi intervjuule eelnenud õhtupoolikult lõi ta uue laulu. Ja erinevalt paljudest teistest loojanatuuridest – ta ei hiline.

Kuna kolme Eesti linna hõlmav kontserttuur «Legend» annab ülevaate Tõnis Mäe loomingu ja laulude paremikust, vaatame mõnele laulule päris hoolega otsa. Mis sest, et juba kordustrükiski elulooraamatu üllitanud Mäks eelistaks minevikus sobramise asemel hoopis tänasest päevast rõõmu tunda. Ent juubel, mis sest, et alles novembris, kohustab.

«Ma loodan, et sa muudad oma meelt»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles