R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Idaringil muutub iga päev midagi

Vilja Kohler
, reporter
Facebook Twitter
Comments
K-Mosti töötajad ehitavad praegu Idaringtee sillal talade valamiseks saalungeid. Tuleval nädalal läheb Emajõe vasakkaldal lahti silla kahe samba vaiade rammimine.
K-Mosti töötajad ehitavad praegu Idaringtee sillal talade valamiseks saalungeid. Tuleval nädalal läheb Emajõe vasakkaldal lahti silla kahe samba vaiade rammimine. Foto: Margus Ansu

Tartu suurimal ehitusel Idaringteel käib töö iga ilmaga pea iga kell ja asi edeneb: autojuhid saavad Ringteel juba kasutada põhjalikult remonditud üht teepoolt ning tuleval nädalal tõstavad ka sillaehitajad tempot.

«Praegu on siin väike hingetõmbeaeg, mehed ehitavad silla talade saalungeid,» ütles Idaringtee uue silla ehitusel Tartu linna omanikujärelevalvet tegev Arno Huik eile lõuna ajal. «Varsti algab aga talade armatuuri paigaldamine ja vaiade rammimine ning siis läheb elu jälle kiireks.»

Varsti tähendab uut nädalat, kui lõpeb lindude pesitsusaeg, mille ajal on looduskaitsepiirangute tõttu keelatud müra ja vibratsiooni tekitavad tööd. Sõpruse silla pikkusest ehk 400-meetrisest uuest sillast esimest korda ülesõitmist annab aga veel oodata, sest vanglast Lammi teeni viiva Idaringtee teise ehitusala valmimistähtaeg on 2015. aasta aprill.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles