T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vastukaja

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Mööbli hankimisest


Kuna maksu- ja tolliameti (MTA) mööblihange on suurt tähelepanu saanud («Istuda sobib vaid 700 millimeetrit laial toolil», PM 19.07), täpsustame eksitavaid väited. Eksitav on osa, kus on räägitud hanke tühistamise põhjustest. Nimelt on seal hoopis loetletud vaidlustaja etteheited.

Põhjused olid järgmised: hankes esitatud tingimused võimaldasid esitada erinevatest tehnilistest tingimustest lähtuvaid ja seetõttu ka hinna poolest erinevaid pakkumusi, mistõttu oli MTA-l võimatu õiguspärast otsust teha; menetluse käigus on hankija nõudmised muutunud ergonoomianõuete tõttu.

Kui mõne pakkujaga oleks hankeleping sõlmitud, tulnuks seda kohe pärast sõlmimist muuta, mis on aga seadusega vastuolus. Kindlasti pole tõene väide, nagu vastaks ainult ühe firma tooted hanke tingimustele. Tingimustes toodud pildid on vaid illustreerivad, täpsed nõudmised on eraldi välja toodud hankedokumentides. Selgelt on kirjas võimalus pakkuda samaväärseid tooteid.

Hanke tingimuste aluseks oli sisekujundusprojekt, mille alusel koostati hanke tehniline kirjeldus.
Vale on ka palju elevust tekitanud väide, et hanke tingimuste kohaselt peab kontoritooli istmeosa laius olema 700 millimeetrit.

See nõue (tingimustes toodud koos lubatud kõikumisega) kehtib kontoritooli gabariitlaiusele ehk tooli kõige laiemale osale. Kuna hange on alles käimas, pole MTA-l seadusest tulenevalt võimalik artiklis käsitletud hanke tingimusi, käiku ja muid asjaolusid lähemalt kommenteerida.

Kuid meie eesmärk on igal juhul viia läbi kõigiti korrektne hange, selgitada välja parim pakkumine, saada meie vajadustele vastav mööbel ning kolida lõpuks laiali pillutatud üüripindadel asuvad kontorid ja teenindussaal uude kontorisse kokku.

Tauno Krull
maksu- ja tolliamet haldusosakonna juhataja
Täpsustus


Artiklis «Eesti väiksus tekitab korruptsiooniohu» ja juhtkirjas «Ohtlikud suhted» (PM 22.07) käsitletud euroraha kasutamise korruptsiooniriskide uuringu kohta jäi mainimata, et Eestis tegi uuringu ühing Korruptsioonivaba Eesti ning rahvusvaheliselt koordineeris seda Transparency International. Uuringu rahastaja oli Euroopa pettustevastane amet OLAF.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles