L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Virumaa jäätmekeskus seisab arusaamatul põhjusel

Risto Berendson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Vett Vaivara jäätmekäitluskeskuse reoveetiigis pole puhastatud juba pikemat aega.
Vett Vaivara jäätmekäitluskeskuse reoveetiigis pole puhastatud juba pikemat aega. Foto: Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeeriumi erakorraline audit uurib, kuidas sai Vaivara jäätmekäitluskeskuses aastaid kesta olukord, kus ehitati küll reovee puhastusseadmete kompleks, aga ei suudetud seda tööle panna.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus algatas 12. juulil erakorralise auditi, mis puudutab üht kolmest riigi rahaga rajatud jäätmekäitluskeskusest. Ametkondliku uurimise all on Ida-Virumaa Vaivara jäätmete lõppjaam, mis endise keskkonnateabe keskuse (KTK) haldussuutmatuse tõttu kevades saadik sama hästi kui seisab. Kokku on riik jäätmekäitluskeskusesse investeerinud 5,7 miljonit eurot.

«Selgub, et Vaivara jaamas pole pikema aja jooksul toimunud nõrgvete puhastamist,» ütleb ministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Urmas Hallika. Lihtsamalt öelduna tähendab see, et puhasti ei töötanud ja reoveetiigis olnud vesi imbus tasapisi pinnasesse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles