P, 3.12.2023

Poolik mänguväljak ohustab lapsi

Elina Randoja
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mänguväljakul on küll ehitusprahti ja potentsiaalselt ohtlikke kohti, kuid vähemalt väikeste laste emad selle pärast ei muretse, sest hoiavad järeltulijatel ise silma peal.
Mänguväljakul on küll ehitusprahti ja potentsiaalselt ohtlikke kohti, kuid vähemalt väikeste laste emad selle pärast ei muretse, sest hoiavad järeltulijatel ise silma peal. Foto: Kristjan Teedema

Väljaku ehitust segasid vandaalid. Murelik lugeja kurtis, et kuigi Forseliuse parki rajatud uhke mänguväljak peaks valmis olema, on tööd ilmselgelt pooleli ja koht lastele ohtlikku ehitusprahti täis.
 

Pärast mänguväljakul jalutamas käimist kirjutas Tartu Postimehe lugeja, et mitu kuud katki olnud metallkiik on lihtsalt väljakule jäetud, kõikjal on kaevatud auke, vedelevad ehituspraht ning suured maakivid. Juuresoleva sildi järgi on ehituse tellinud Tartu linn ja tööd oleksid pidanud lõppema juba juunis, ligi kuu aega tagasi.

Inga Kiudorf tavaliselt mänguväljakutega tegelevast Tartu haljastusteenistusest kinnitas, et linnal pole selle platsiga muud pistmist, kui et maa selle all kuulub Tartule. Ehitab seal ikkagi eelmisest sügisest väljaku ideega välja tulnud Karu lastehoid.

Väljaku ümber tuleb aed
Hoiu juhatuse liige Marko Silm nentis, et sildile on tõesti jäänud esimene, sügisel määratud ehitustähtaeg, kuid töö venib tunduvalt pikemaks.

Selles on oma osa huligaanidel, kes sügisel üles pandud atraktsioone talvel mõnuga lammutasid. Lõhuti kiiged, löödi katki plastist kaitseklaasid, sügisel katsetati ka grafitiga. «Ja mis seal salata, sealt on ka varastatud,» rääkis Silm, et minema on viidud üks liumägi.

Tööd on veel üksjagu, aga selle aasta jooksul peaks väljak valmis saama sellisena, nagu projekt ette näeb. Tahetakse lõpetada praegu pooleli hakkpuiduga rajad, istutada nii lilli kui puid ja ehitada väike paviljon.

Tulevikus jääb lõhkumisi ja rikkumisi loodetavasti vähemaks, sest ühes ülejäänud lisandustega plaanitakse ehitada väljakut ümbritsev aed, mis ööseks lukku keeratakse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles